Rakı Kimlerle İçilir

Rakı içmeye başlamadan önce soframızı meyhane dekiler gibi donatmalıyız. İçeceğimiz insanlara gelince, arkadaşlarımız, muhabbeti güzel olan kişiler, hoşgörülü olanlar, dinlemesini bilenler, sizinde karşınızdakini dinlerken zevk alacağınız kişiler, keyif kaçırmayacak insanlar, aile ortamında veya kız arkadaşınız ile birlikte olabilir.

Bu sofra insanların birbirlerini anlayabileceği, birbirlerine anlatmak istedikleri karşılıklı sevgi ve saygının hakim olduğu bir sofradır.

Rakı içtikten sonra huzursuzluk yaratmak için, kafanız bozuk olduğu zaman veya birinin hatırı olduğu için içilmemelidir. Rakı insanları birbirlerine yaklaştırdığı kadar çok fazla da uzaklaştırabilir. Dengeli demlenmeyi bilmiyorsak ortamımızın tadı kaçar.

Rakı sofrasına otururken ve kalkarken aklımızda olması gereken, o masaya gülüp eğlenmek için oturduğumuzdur.

Rakı sofrasına insanlar çok mütevazi ve samimi oldukları için bu masada dostluklar pekişir ve kolay arkadaş edinilir. Eskilerden beri bu şekilde cereyan etmiştir. Hala da öyle olduğunu görebiliyoruz. Rakı en güzel aile ortamında içilir.

Bu davranış karı koca arasındaki veya aile fertleri arasındaki bağları kuvvetlendirir. Burada anlatılanlar sadece içmesini veya demlenmesini bilenler, anlayanlar ve sevenler içindir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir