Windows için Galatasaray Teması | Detaylı Anlatım

Merhaba arkadaşlar. Galatasaray için hazırlanmış çok güzel tema karşımızda. Hamza Karadumanın hazırlamış olduğu temayı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. İndirdikten sonra aşağıdaki talimatları izleyerek bilgisayarınızı çok güzel bir şekilde Galatasaraylı yapabilirsiniz 🙂

İşlem bittiğinde bu şekilde olacak bilgisayarınız.

Dosyayı buradan indiriniz : Galatasaray Teması  (Google Drive sayfasının en üst orta noktasında indir tuşu var. Oraya tıklayıp arşiv dosyasını indirebilirsiniz.)

Arşiv dosyasını masa üstüne çıkartın.

1- Kullanıcı Resmi Değiştirme

İlk olarak Kullanıcı resmimizi değiştireceğiz. Başlat Menüsüne Tıklayın (windows simgesi olan bölge) Sağ en üstte bir resim göreceksiniz. o resmin üzerine tıklayın. Veya Denetim Masasından Kullanıcı Hesapları na tıklayın.

Gelen pencerede ‘Resminizi Değiştirin‘ butonuna tıklayın.

Açılan pencerede en alt sol’da ‘Daha Fazla Resme Gözat‘ butonuna tıklayın.

“Bilgisayar-GS-Tema” Klasörünün içindeki ‘Wallpaper+Orb‘ klasörüne gelin. Bu klasör içindeki Kullanıcı Resmi dosyasını seçin ve tamamlayarak kapatın.

2- Arka Plan Seçimi

“Bilgisayar-GS-Tema” Klasörünün içindeki ‘Wallpaper+Orb‘ klasörüne gelin. Bu klasör içindeki Arkaplan dosyasının üzerinde sağ tıklayıp masaüstü arka planı olarak ayarla ya tıklayın.

3- Başlat Menüsü Simge Değiştirme

“Bilgisayar-GS-Tema” Klasörünün içindeki ‘Programlar’ Klasörüne Girip “”Windows 7 Start Orb Changer“” programını açın.

Gelen ekranda ‘Change’ Tuşuna Basarak “Bilgisayar-GS-Tema” nin İçinden ‘Walpaper+Orb’ klasörüne girin ve ”’Orbs”‘ Resmini seçerek onaylayın.

Bu işlemden sonra başlat menüsü simgesi de değişmiş olacak.

4- Windows Açılış Resmini Değiştirme

“Bilgisayar-GS-Tema” klasörünün içine girerek ‘Programlar’ klasöründen ‘Win7LogonBackgroundChanger’ klasörüne girip programı kurun.

Programı çalıştırdıktan sonra gelen ekranda üst taraftan ‘Chose a Folder’ butonuna tıklayıp “Bilgisayar-GS-Tema” klasörünü bulun. Bu klasör içine girerek Wallpaper+Orb klasörünü seçin.

Klasör seçimini yaptıktan sonra alt tarafta 3 tane resim çıkacak. Siz Arkaplan ismindeki resmi seçerek en üstteki ‘Apply’ tuşuna tıklayın.

İşlem sırasında biraz zaman geçecektir. Ekrandan takip edebilirsiniz. Aşağıdaki successfull yazısını görünce işlem tamam demektir. Sonra Programı Kapatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir