Tablet Telefon | Dark Evopad 3G 7400 |Görüşme Testleri

Herkes farklı bir özellik ister ancak benim istediğim özellik tablette gsm hattım üzerinden görüşme de yapabilmemdi. 2 tane hattım var. ve bunun için 2 ayrı telefon bide yanında 1 tablet taşımak istemiyordum. Sonunda tabletler içinde böyle bir araştırmaya girdim. tablet telefon olarak kullanılır mı? MTK işlemcili tabletlerde GSM görüşmelerinin de yapıldığını öğrendim. Baktığım marka ve modeller içinde Dark Evopad 7400 ü seçtim. Biraz daha önce çıkmıştı özellikleri.

Tablet Telefon Olaran Nasıl Kullanılır?

Tablet telefon olarak kullanılır. Öncelikle artılarını söyleyeyim. Maalesef çok fazla değil. Standart şeyleri yazmayacağım. Sormak istediğiniz olursa bu sayfaya yorum yapın. Karşıma çıktıkça + veya – yazacağım yine buraya. Bu yorumlar tamamen kullanım sonucu ortaya çıkan sonuçlardır. Tam profesyonel değilim. Kullandığım ve test ettiğim kadarı ile yazıyorum hepsini.

1- Kutu içeriği geniş. Kılıfı, araç şarzı, kulaklığı, ve araç standını hediye veriyorlar.

2- Emsallerine göre ekran parlaklığı ve görüş kalitesi çok iyi.

3- Akortek firmasının ithalatı ile geliyor ürünler. Kendi ürünleri. Güncelleme açısından sıkıntı çekmeyeceksiniz.

4- MTK işlemci olmasından dolayı 3g dışında gelen aramaları cevaplayabilir arama yapabilirsiniz. Ancak arama yapmak için program kurmanız gerekiyor.

5- Mikrofonu çok iyi. 1 metre mesafeden alçak sesle konuşsam bile karşı taraf sesimi çok iyi duyuyor.

Eksileri

1- Ses seviyesi ve kalitesi iyi değil

2- Görüşme yaparken kulaklık veya hoporlöre almanız lazım. Hoporlörde iken ses kötü geliyor. Çok fazla anlaşılır değil.

3- Ekran dokunma hassaslığı kötü. Yazı yazarken normal bir klavye ile çalışıyormuşsunuz gibi. Hatta daha kötü. Ben beğenmedim.

Arama yapmak için ben RocketDial Dialer&Contacts Pro programını kullandım. Ücretsiz uygulamalar da vardır sanırım. Çok fazla incelemedim.

Şunu da belirtmeden geçmeyeyim. Programı kurmadan önce tablete gsm hattını taktım ve kendi telefonumdan tableti aradım. ve çağrı geldi. Yani hiç bir program kullanmadan cevaplandırdım ve görüştüm. Sadece çağrı almak için ekstra bir program kurmanıza gerek yok. Ancak kendim dışarıyı arayamadım. Yani numara gireceğim bir ekran bulamadım 🙂 Sonradan aklıma geldi adres defterinden kişiye tıklayıp arama yap dediğimde arama yapar mı diye ama programı kurduğum için bunu deneme fırsatım olmadı.

Şu anda bu tablet bende değil. Yani konu hakkında soracağınız yeni sorular olursa cevaplandıramayabilirim.

Aşağıdaki videolarda arama performansını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir