Kazık yemek istemiyorsanız iPhone ve iPad kullanmayın – Apple kullanmayın

Eğer siz de benim gibi apple kullanıcısı iseniz hemen hemen her uygulamada ve uygulama içi satın alımda %80’e varan oranlarda fazla para veriyorsunuz. Bunu geçen hafta fark ettim ve apple ile iltişime geçtim. 2 hafta süren yazışma konuşma ve beklemeden sonra bana konu ile ilgili bir şey yamayacaklarını fiyatları görerek satın aldığımı iade veya telafi vermeyeceklerini söylediler. Öncelikle kesinlikle hakkımı helal etmiyorum. Bunu söyleyeyim. Emin olun bilsem en baştan apple kullanmazdım. Benim sorunum oyunlar ile ilgiliydi. Oyun içi satın alım farklarını öğrendiğimde dudaklarım uçukladı.

Rise of Kingdoms diye bir oyun var. Bu oyun içerisinde ufak alımlar yaptım. Oyun hoşuma gitti ve oynamaya devam ettim. Bir miktar daha yatırdım oyuna. Oyunun belli bir seviyesinde oyun içinde arkadaşlar edindim. Şu paketi alıcam bu paketi alıcam diye tesadüfen sohbet ederken android kullanan oyunculardaki aynı paketlerin %70 oranında daha ucuz olduğunu gördüm. Gözlerime inanamadım. Küçük bir hesap yaptık beraber arkadaşlar ile. Hesabımıza göre benim yatırdığım para ile aldığım ürünlerin %60 kadarını daha almam gerekiyormuş. Yani android telefonda oynamış olsaydım bu seviyeye %60 daha az para vererek gelebilecektim. Fotoğraflar aşağıda.

Sadece 1 tane fotoğrafı örnek olması için burada gösteriyorum. Oyun içindeki 1 paket dışında geri kalan bütün paketlerde en az %40 fiyat farkı var. En çok %80. Siz de oynadığınız oyunu veya kullandığınız uygulamayı android tarafında kontrol ederek uygulama ücretini veya uygulama içi satın alma paketlerini kontrol edebilirsiniz. Oyun oynayan kişiler içinse bu tamamen çileden çıkma durumu. Hele ki günlük ufak paketlerdeki zararınızı hesaplarsanız inanın bana çok çok büyük bir zarar ettiniz. Bazı oyunlarda fiyat farkı yokmuş. Ancak benim oynadığım oyunlarda böyle bir şeyle karşılaşmadım. Magicrush, Rise of Kindoms, Hawk freedom gibi oyunlarda baktım sadece.

En kısa sürede apple cihazımı satıp android kullanmaya başlayacağım. Yıllardır kullandığım ve memnun olduğum apple dan vazgeçiyorum. Kimse kalite pahalıdır demesin. Bunun adı kalite değil. Tamam apple cihazlar pahalı. Lafımız yok. Ama uygulama içi satın almada ne gibi bir kalite arıyorsunuz. Bu resmen şerefsizlik, ahlaksızlık ve dolandırıcılık. Her platformda bunu dile getirip herkesin bilinçlenmesini sağlayacağım. Bu sizin başınıza gelse ne yapardınız? Lütfen paylaşın ve insanları bilinçlendirin.

Bu yazıda 3 yorum var >> “Kazık yemek istemiyorsanız iPhone ve iPad kullanmayın – Apple kullanmayın

    1. cevap 1 deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2.

  1. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2. deneme yorum 2.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir